KALIMERO NATURAL - BROJLER

Ide o výkrmové sedliacke prírodné brojlery, najvhodnejšie na „odchov na dvore“. Oproti priemyselne chovaným bielym brojlerom sa jedná o naturálny produkt odolný voči chorobám. Kurčatá Kalimero rastú pomalšie ako biely priemyselný brojler, ale tento jav je ich výhodou, pretože pomalšie priberanie na váhe znamená zdravšie mäso s jeho výbornou a nenapodobiteľnou chuťou a kvalitou.

HMOTNOSŤ A VYUŽITIE

Kalimero je ťažký typ kurčiat, určený prednostne na mäso. Ich výhodou je najmä to, že nie sú chúlostivé na mäknutie kostí, radi sa pasú.

ŠPIČKOVÁ PRODUKCIA

Chov je možný bez hormónov, teda stimulátorov rastu, bez mäsokostných a rybích múčok, čo zabezpečuje čistotu zloženia mäsa. Je predurčené priamo na bio chov v organickom prostredí.

KVALITA BROJLEROV

Kurčatá dorastajú postupne, čím sa môžu porážať podľa potreby priebežne. Majú potom krásnu žltú kožu a vyzreté vynikajúce mäso.

VÝBORNÁ FARBA ŠKRUPINY

Tmavohnedé vajcia najvyššej kvality.

ŽIVOTASCHOPNOSŤ

Sú zvyčajne krotké a prítulné. Oproti priemyselne chovaným bielym brojlerovým kurčatám sa jedná o naturálny produkt odolný voči chorobám.

VYTRVALOSŤ

Tento druh hydiny Vám dáva úplnú voľnosť v tom slova zmysle, že nie je potrebné ako u priemyselných bielych brojlerov v čase ich jatočnej hmotnosti poraziť všetky naraz a mäso ukladať do mraziacich boxov.

INFO

CHRAKTERISTIKA

Ide o výkrmové gazdovské prírodné brojlerové kurčatá, najvhodnejšie na dvorový odchov. Kurčatá Kalimero dodávame nesexované.

Sú veľmi nenáročné na krmivo, najmä v neskoršom období odchovu (obilie, kukurica). Odchov kurčiat Kalimero trvá 49 až 120 dní. Hmotnosť kurčiat vo veku 60 dní je 2,3 až 2,8 kg pri spotrebe krmiva približne 2,3-2,5 kg na 1 kg živej hmotnosti kurčaťa. Vo veku 120 dní nadobúda hmotnosť 4 až 5,5 kg.

Kalimero je ťažký typ kurčiat, určený prednostne na mäso. Ich výhodou je najmä to, že nie sú chúlostivé na mäknutie kostí, radi sa pasú a sú zhánlivé za prírodnou potravou pri pastve. Sú zvyčajne krotké a prítulné. Oproti priemyselne chovaným bielym brojlerovým kurčatám sa jedná o naturálny produkt odolný voči chorobám.
Kurčatá Kalimero rastú pomalšie než biele priemyselné brojlery, no tento jav je ich výhodou, pretože pomalšie priberanie na váhe znamená zdravšie mäso s jeho výbornou a nenapodobiteľnou chuťou a kvalitou.

INFORMÁCIE O CHOVE

Robustnosť nosníc Bovans Brown im umožňuje dobre sa prispôsobiť rôznym klimatickým podmienkam, programom riadenia a systémom ustajnenia hydiny. Bovans Brown si nájde cestu od (obohateného) klietkového ustajnenia až po podlahové, voliérové ​​a organické systémy ustajnenia kurčiat. Dobrá životaschopnosť je kombinovaná s dobrou produkciou vajec, dobrou pokrývkou peria a nízkym počtom podlahových vajec.

REALIZÁCIA KÚPY NAŠEJ HYDINY A PRODUKTOVv 3 možnostiach

Zakúpiť našu hydinu a produkty si možete telefonicky, e-mailom, cez facebooko a kontaktný formulár.

TELEFONICKY

+421905358480 +421908825900

E-MAILOM

objednavky@hydinafurajtar.sk

FORMULÁR

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁR

TOP